Festivali auhinnad 2006

_________________________________________________________________

 

  • Festivali žürii:
  • Jeffery Boswall (esimees)
    Kaspars Brakis
    Mati Kaal
    Enn Säde
    Urmas Tartes
  •  

FESTIVALI PEAPREEMIA - GRAND PRIX

_________________________________________________________________

 

  • Puude kuninganna
    Režissöörid Mark Deeble ja Victoria Stone (Suurbritannia/Keenia/Jaapan/USA/Saksamaa)

     
  • Ülima professionaalsusega teostatud film on uus tase nii narratiivi, populaarteaduslikkuse kui ka intiimsete lähivõtete poolest.


I PREEMIA

_________________________________________________________________

Kategooria "Mets ja selle asukad"
 

  • Ahmid – Põhjala hüäänid
    Režissöör Oliver Goetzl (Saksamaa) 

     
  • Haarav lugu põhjamaise lihasööja - ahmi - kogu elutsüklist ning tema olulisest rollist Põhjalas.


Kategooria "Inimene ja loodus"

  •  
  • Lindinimesed
    Režissöörid Eduard Erne ja Christoph Potting (Saksamaa)

     
  • Suurepärane ülevaade inimeste ja loomade vahelistest mitmekesistest suhetest.


PARIM REŽII

_________________________________________________________________

Kategooria "Mets ja selle asukad"

  •  
  • Polaaralade karud
    Režissöörid Sandra Tober ja Kari Kemppainen (Soome/Kanada)

     
  • Laia teemaderingi käsitlev ning kergesti jälgitav hea õppefilm. Heas inglise keeles narratiiv. 
  •  

Kategooria "Inimene ja loodus"

  •  
  • Karu ja inimene
    Režissöör Stefan Quinth (Rootsi)

  • Inimese ja karu suhete tasakaalustatud, tundlik, süüviv ning sisukas analüüs, mida illustreerivad kaunis pildikeel ning tugev tekstiosa. 


PARIM OPERAATORITÖÖ

_________________________________________________________________

Kategooria "Mets ja selle asukad"

 

  • Kasahstani ümisejad
  • Režissöör Tobias Mennle (Saksamaa) 
     
  • Tipptasemel operaatoritöö, mis ületab kohati inimvõimete piirid! Kütkestava looma suurepärane esitlus.
     

Kategooria "Inimene ja loodus"

 

  • Musta kaimani mõistatus
    Režissöör Luc Riolon (Prantsusmaa) 

     
  • Suurepärane operaatoritöö näitab ootamatu vaatenurga alt tundmatuid soo-asukaid. 
  •  

ŽÜRII ERIAUHINNAD

_________________________________________________________________

Kategooria "Mets ja selle asukad"

 

  • Suurepärane seenteilm

  • Režissöör Karlheinz Baumann (Saksamaa)
     

  • Panoraamfilm meid kõikjal ümbritsevatest peidetud elusorganismidest, kes on pigem loomad kui taimed. 

  •  

Kategooria "Inimene ja loodus"

 

  • Middendorffi jälgedes
  • Režissöörid Riho Västrik ja Liina Triškina (Eesti)
  •  
  • Mõjus käsitlus inimese ja looduse suhetest kaugpõhjas nii Middendorffi aegadel kui ka tänapäeval. 
  •  

KIITUSKIRJAD

_________________________________________________________________

  •  

  • Jäätunud oaas
    Režissöör Marcell Zsolt Toth (Ungari) 
    Hea, professionaalse filmi eest.

    Sadamaelanikud
    Režissöörid Sue Daly ja John Jacques (Jersey/Kanalisaared) 
    Suurepärase esituse eest.

    Tšernobõli džungel
    Režissöör Igor Bõšnjov (Valgevene) 
    Tunnetuse, piire avardava teemakäsitluse eest. 

    Hundivaatlus
    Režissöör David Attila Molnar (Ungari) 
    Kõrgetasemelise dokumentaalfilmi eest. 

    Oh, mu hirv!
    Režissöör Gerd Weiss (Saksamaa) 
    Meeldivalt viimistletud esituse eest. 

    Looduskaitseklipid
    Režissöör Natasha Golova (Valgevene) 
    Silmapaistva looduskaitsepanuse eest. 

    Salton Sea – mure ja rõõm
    Režissöörid Chris Metzler ja Jeff Springer (USA) 
    Lootusetult ameerikaliku filmi eest. 

    Hallhülged – elu noateral
    Režissöör Jaqcuie Cozens (Suurbritannia/Iirimaa) 
    Suurepärase dokumentaalfilmi eest.

    Roheline maa
    Režissöörid Bo Landin ja Jan Henriksson (Rootsi) 
    Suurepärase operaatoritöö eest.

 

eRIAUHINNAD

_________________________________________________________________

 

Keskkonnaministeerium

  • Kiskjate paradiis
    Režissöör Kari Kemppainen (Soome)

Matsalu rahvuspark

  • Suvine dokumentaal
    Režissöör Joosep Matjus (Eesti)

Lääne maakond

  • Sõber kaber
    Režissöör Rein Hanson (Eesti)

Tallinna Loomaaed

  • John Wamsley. Kadunud paradiisi otsinguil
    Režissöör Natasha Calestreme (Prantsusmaa)

Läänemaa Keskkonnateenistus

  • Hallhülged – Elu noateral
    Režissöör Jacquie Cozens (Suurbritannia/Iirimaa)

Riiklik Looduskaitsekeskus

  • Reis Falunist Rörosi
    Režissöör Stefan Quinth (Rootsi)

Lihula vald

  • Sõber kaber
    Režissöör Rein Hanson (Eesti)

Foto: Puude kuninganna

gallery/puudekuninganna_maff2006(3)