Festivalist

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Esimene Matsalu loodusfilmide festival toimus Lihulas 2.-5. oktoobrini 2003.a. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Festivali asutajateks olid Lihula vald, Matsalu rahvuspark ja Eestimaa looduse fond koos filmitegijatega.

­

Festivali avaüritusel linastusid vanimaid Eesti loodusfilmid: "Kasari jõe süvendamine" (1931) ja "Vilsandi linnukriik" (1937). Näha sai Rao Heidmetsa uut nukufilmi "Instinkt", mis oli päev varem Peterburi loodusfilmide festivalil "Roheline Visioon" pälvinud preemia kui parim loodusteemaline animafilm. 

Avaõhtu lõpetas rootsi režissööri Mikael Kristerssoni rahvusvaheliselt auhinnatud täispikk film "Tuuletallaja silm" ("Kestrel's Eye").

­

Festivali võistlusprogrammist võttis osa 23 filmi 7 maalt (Eesti, Läti, Soome, Rootsi, Venemaa, Poola, Uus-Meremaa), võistlusprogrammi kogumaht oli 10,5 tundi. Üritusel osales enam kui 2500 inimest.

­

Nüüdseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna - alates 2014. aastast saab valikut festivalifilmidest näha ka Tallinnas.

­

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil toome vaatajani laia valiku uutest loodusfilmidest üle maailma. Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust.

­

Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfotohuvilisi. Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning kõigil festivali külastajatel võimalus osaleda fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi.  

­

2017. aastal korraldame juba 15. Matsalu loodusfilmide festivali. Meil on hea meel, et MAFF on saanud traditsiooniks ja sellel on kindel koht Eesti kultuurisündmuste seas. 

 

Festivali eesmärgiks on tutvustada uusi loodusfilme, edendada loodusfilmide levi ning pakkuda Eesti filmitegijatele võimalust teiste maade ametivendadega kontakte luua. See on siht, mida soovime hoida ka tulevikus.

maff-2014_v
maff-2013_v
maff-2012_v
maff-2011_v
maff-2010_v
maff-2009_v
maff-2003_v
maff-2004_v
maff-2005_v
maff-2006_v
maff-2007_v
maff-2008_v
maff-2015_v

Sisesta oma tekst siia

maff-2016-plakat-väike