Festivalist

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Esimene Matsalu loodusfilmide festival toimus Lihulas 2.-5. oktoobrini 2003.a. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Festivali asutajateks olid Lihula vald, Matsalu rahvuspark ja Eestimaa looduse fond koos filmitegijatega.

­

Festivali avaüritusel linastusid vanimaid Eesti loodusfilmid: "Kasari jõe süvendamine" (1931) ja "Vilsandi linnukriik" (1937). Näha sai Rao Heidmetsa uut nukufilmi "Instinkt", mis oli päev varem Peterburi loodusfilmide festivalil "Roheline Visioon" pälvinud preemia kui parim loodusteemaline animafilm. 

Avaõhtu lõpetas rootsi režissööri Mikael Kristerssoni rahvusvaheliselt auhinnatud täispikk film "Tuuletallaja silm" ("Kestrel's Eye").

­

Festivali võistlusprogrammist võttis osa 23 filmi 7 maalt (Eesti, Läti, Soome, Rootsi, Venemaa, Poola, Uus-Meremaa), võistlusprogrammi kogumaht oli 10,5 tundi. Üritusel osales enam kui 2500 inimest.

­

Nüüdseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna. Alates 2014. aastast saab valikut festivalifilmidest näha Tallinnas. 2017. aastal näitasime filme ka Pürksi kultuurimajas.

­

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil toome vaatajani laia valiku uutest loodusfilmidest üle maailma. Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka põlisrahvastest ning nende elust.

 

Kogu üritus koosneb võistlusprogrammist, lisaprogrammidest, koolinoortele suunatud loodusharidusprogrammist, loodusfoto- ja kunstinäitustest, fotoprogrammist, seminaridest, töötubadest, meistriklassidest ja paljust veel. Igal aastal linastub festivalil sadakond uut loodusfilmi üle maailma, millest veerandsada osaleb rahvusvahelises võistlusprogrammis. Filmid võistlevad kahes kategoorias: "Loodus" ning "Inimene ja loodus".

­

Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfotohuvilisi. Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning kõigil festivali külastajatel võimalus osaleda fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi.  

­

2018. aastal korraldame juba 16. Matsalu loodusfilmide festivali. Meil on hea meel, et MAFF on saanud traditsiooniks ja sellel on kindel koht Eesti kultuurisündmuste seas.

gallery/maff-2014_v
gallery/maff-2013_v
gallery/maff-2012_v
gallery/maff-2011_v
gallery/maff-2010_v
gallery/maff-2009_v
gallery/maff-2003_v
gallery/maff-2004_v
gallery/maff-2005_v
gallery/maff-2006_v
gallery/maff-2007_v
gallery/maff-2008_v
gallery/maff-2015_v

Sisesta oma tekst siia

gallery/maff-2016-plakat-väike
gallery/maff-2017-plakat-web