MAFF

MATSALU NATURE FILM FESTIVAL
MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL

fotoprogramm

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

LAUPÄEV 21.09 LIHULA MÕISAS

 

10.00 OLAVI VAINU

Lindude märgistamisest Eestis rände uurimise eesmärgil
Juttu tuleb nii lindude rõngastamise ajaloost kui ka kaasaegsetest võimalustest lindude rände uurimisel. Ettekanne on illustreeritud põnevate näidetega.

 

11.00 PÄÄRO METSAND

Põhjala läbi kaamerasilma
Venemaa puutumatu loodusega lõputud taigad, Soome ja Rootsi tundramaastikud ning Norra kütkestavad fjordimaastikud pildis ja sõnas. Vabakutseline loodusfotograaf ja põhjala reiside korraldaja on kaameraga seigelnud polaarjoonetagustel radadel seitse aastat. Tema sõnul on Põhjala eraldiolev reaalsus, mis täidab inimese emotsioonidega ja ei lase sealt kauaks eemale jääda. 

 

13.00 TARMO MIKUSSAAR

Foto versus video?
ETV saate „Osoon“ kaasautor ja tunnustatud loodusfotograaf otsib erinevusi ja leiab sarnasusi seisva ja liikuva pildi jäädvustamise vahel looduses.

 

14.45 HANS MARKUS ANTSON

Loodusest vlogimine*
Tal on Instagramis üle 8000 jälgija. Erinevate sotsiaalmeediakanalite peale kokku on jälgijaid aga pea 20 000. Seda on märkimisväärselt rohkem kui paljudel tuntud Eesti loodusfotograafidel. Hans Markus Antson on noor loodusfotograaf ja videograaf, kes on viimastel aastatel eelkõige keskendunud videote jäädvustamisele ja videoblogi tegemisele. Suurema tuntuse pälvis noormees 2015 aastal, kui võttis osa kuulsast Fjällräveni polaarmatka kampaaniast, mille ta ülekaalukalt võitis. Auhinnaks oli viiepäevane koerarakendisõit Norra, Rootsi ja Soome piirialadel. Hans Markuse vlogides on tähtsal kohal metsloomad. Hans soovib oma tegemistega vaatajani tuua, kuidas sünnivad loodusfotod ning milline on kaadritagune elu.

 

16.00 ANNA GLYNN ja PETER DALMAZZO (Austraalia)

Uudishimust ajendatud / Driven by Curiosity
Kunstnik Anna ja bioloog Peter on oma töödes ühendanud teaduse ja (video)kunsti. Oma projektide käigus on nad näiteks veetnud kuu aega väikesel saarel keset Mehhiko lahte vaadeldes keiser-fregattlindude kolooniat, elanud Ida-Austraalias Kaputari vulkaanil ja jälginud seal elavaid haruldasi roosasid tigusid ning uurinud kulleste veealust elu Iirimaa järvedel. Glynn ja Dalmazzo räägivad oma tööst ja näitavad rohkelt liikuvaid pilte. Uudishimust ajendatult loovad nad teoseid nii, et nende ökoloogiline jalajälg õrnadele ökosüsteemidele oleks minimaalne.
Anna Glynn on auhinnatud Austraalia kunstnik, kes loob visuaalselt poeetilisi teoseid, süüvides inimeste ja looduse, maa ja koha suhetesse, füüsilisse ja kaduvasse. Loodus, ajalugu, ökoloogia ja keskkond on tema praktika peamised elemendid ja tema põnevaid töid siduvad komponendid.
Peter Dalmazzo on keskkonnateadlane, kel on laialdased kogemused merebioloogias, keskkonna planeerimises ja keskkonnamõjude hindamises, kogukonna kaasamises ja keskkonnahariduses.

 

Traditsiooniliselt on kohapeal võimalik tutvuda Canoni foto- ja videotehnikaga.

 

* vlog – üks veebitelevisiooni vorme, videoblogi

näitused

 

LIHULA KESKRAAMATUKOGUS (Tallinna mnt 25)

* Jaan Künnap "Mäed ja inimesed“

 

SAKSTE MAJAS (Tallinna mnt 23)

*Mariann Peksar "Lääneranna valla loodus"

Lääneranna vallas pildistatud loodusmaastikud, loomad, linnud ja orhideed. 

 

LIHULA MÕISAS

* Haapsalu fotoklubi "Las jääda meie metsad“ 

* Marje Loide "Jäälilled“ ja "Värvikad tegelased“

 

LIHULA KULTUURIKESKUSES
* Eesti Kinoliidu 55. sünnipäeva tähistamiseks koostatud rändnäitus "Kaadritagune elu“.

 

VÄLINÄITUS (Lihula Kultuurikeskuse treppide ääres)

*Fotovõistlusel Looduse Aasta Foto 2017. ja 2018. aastal kategoorias "Vormimängud looduses“ võistelnud piltide paremik.

 

PENIJÕE MÕISAS
* "Loomanimedega taimed Eestis“
* "19. Vereta Jaht“

 

​PÄRNU UUE KUNSTI MUUSEUMIS (Esplanaadi 10, Pärnu)

* Anna Glynni ohustatud liikide kunstiprojekt "Üksi jäetud / Marooned“ on avatud alates 6. septembrist.

Vaata ka >>

gallery/küngas aconcagual a2 97m
gallery/imgp4926m
gallery/peterlind_kodukakupoegm

Foto: Pääro Metsand

Foto: Jaan Künnap

Fotod üleval ja all: Anna Glynni „Luigelaul“ on suuremõõtmeline šifooninstallatsioon. See uurib suhteid inimese, looduse ja inimlike püüdluste vahel, mis muudavad Austraalia maastikku vastavalt euroopalikule esteetikale. Ajalooliste jäädvustuste uurimise tulemusel loodu jutustab loo valge luige importimisest Austraaliasse, et kaunistada ja „tsiviliseerida“ maailma kuklapoole maastikku. Samas kõrvaldati kohalikke musti luiki ja viidi koloniseerimisjärgse „puhastuse“ ja ümberkorralduse käigus mujale.

gallery/04_swan_song_detail_2_by_anna_glynn_boaa (large)
gallery/05_swan_song_detail_1_by_anna_glynn_boaa (large)

Foto: Peter Lind